V poslední době se na trhu častěji a častěji ukazují POD zařízení. Jsou to většinou malé e-cigarety s menší baterií a místo tanku používají tzv. PODy nebo-li cartridge a často jsou velmi vhodné pro nikotinovou sůl, která nemá hit, ale do těla přenese větší dávku nikotinu tak, aby uspokojila touhu po nikotinu.

POD = velice kompaktiní přenosné zařízení

PODy se vyznačují primárně pár věcmi, zkusíme si popsat jejich výhody, nevýhody a stručně popsat cílovou skupinu těchto zařízení tak, aby si každý z vás mohl rozhodnout, zda je to systém, který by vyhoval právě tobě.

Je třeba myslet na to, že rozdíly mezi PODem a AIO systémem (all-in-one = vše v jednom) jsou dle mého názoru opravdu na hraně.

Největší rozdíl mezi zařízením typu POD a AIO je to, že POD se snaží být diskrétní, je primárně řešený na větší obsah nikotinové soli tak, aby jste do sebe za pár potahů dostali větší množství nikotinu, uspokojili touho po něm a zařízení schovali do kapsy.

Mimo to je třeba brát i zřetel na zařízení typu Jull, kde se prodávají pody (žhavící hlavy) přímo s příchutí, tudíž fungují jako “jednorázovky”.
Tento styl je populární hlavně v Americe, kde se lidé snažit skočnit s kouřením a tohle je cesta nejmenší odporu a jednoduchosti.

Hodně podobný POD, jako je Jull je také POD IPHA Swiss, který jsem recenzoval.
Recenzi můžete najít zde.

Pzn. u podů je dobré jednou za čas kontrolovat místo pod cartridge a utřít jej od případného kondenzátu tak, aby automatický spínač fungoval jak má.

Mnoho PODů najdete právě zde.

Výhody

 • nízká hmotnost
 • bezstarostná údržba
 • snadné používání
 • velký výběr
 • často příznivá cena

Nevýhody

 • interní baterie
 • méně intenzivní chuť
 • častá nemožnost motání
 • malý obsah cartridge
 • neekologické cartridge
 • častá nemožnost změny vzduchu

Berte v potaz, že výhody i nevýhody podů jsem vyhodnotil na základě svého názoru, tudíž může být odlišný oproti vašemu.

Za mě POD zařízení mají velký význam pro společenské akce nebo třeba do restaurace.
Většinou jsou stavěny na potahování z úst do plic, ve stylu MTL. Zatím, je pouze hrstka PODů stavěna na potahování do plic, ve stylu DL.

Výčet pár zajimavých podů, které mne zaujali.

Smoking Vapor Mi-Pod – velice hezký, neskutečně kompaktní, velký výběr barev, padne do ruky, 1000 mAh baterie

 

DotMod dotAIO -neskutečně krásný, rozhodně dražší, vyměnitelná baterie (tudíž větší), MTL i DL, USB C, krásné barvy, redukce na BVC hlavy z Nautilusu, do budoucna RBA hlava

 

Aspire Nautilus AIO – příjemný design, velice dobrá chuť, BVC hlavy, rychlejší nabíjení, 1000 mAh baterie

 

Lost Vape Orion – neotřelý, DNA GO chip – nastavitelný přes PC, rychlejší nabíjení, pokročilé funkce spojené s chipem, regulace vzduchu, nízká hmostnost

 

Smoant Pasito – atraktivní, USB C, možnost koupit motací RBA hlavu, nastavení výkonu, MTL i DL, rychlé nabíjení, 1100 mAh baterie, krásný poměr cena/výkon

back-to-top-icon-png-7.jpg kopie