Vapeři, ano, to jsme my, ti, co užíváme elektronické cigarety, je to pro nás všechny lepší a víme to, ale pro někoho to lepší nemusí být. Ano, mluvím o těch, co máme nejblíže, naše domácí mazlíčky.

 

Je liquid a nikotin bezpečný pro mého psa nebo kočku?

Zatímco pro nás vaping je zdravější a nijak extrémně našemu tělu neškodí, našem mazlíčkům může. Člověk by si neměl na své mazlíčky přímo foukat jakoukoli páru či kouř, ať jde o e-cigarety, klasické cigarety nebo cokoli jiného. Pokud je náš mazlíček pouze vystaven páře v obvzduší, riziko je daleko menší, ale přeci malé je.

TIP: ujistěte se, že váš mazlíček se nedostane přímím kontaktem k liquidu, jeho požití by mu nemuselo zajisté udělat uplně dobře

Je tedy v pořádku vapovat v místnosti se zvířaty?

Ano, protože vdechování způsobuje minimální riziko, nicméně by bylo dobré tuto místnost větrat, aby se pára nehromadila ve velkém.

Nebezpečí:

Hlavní nebezpečí, které se vyskytuje je vlastně e-cigaretová náplň neboli liquid. Důvodem je, že v mnoha případech obsahuje nikotin, což je pro většinu zvířat fatální (ne že by to bylo pro lidi zdravé).

Pokud váš mazlíček „okusí“ liquid, je vhodné co nejdříve ho vzít na veterinární vyšetření, už jen pro svou jistotu.

Toxická dávka nikotinu u domácích zvířat je 1-2mg na 1 kg tělesné hmotnosti zvířete, zatímco smrtelná dávka je 8 mg na 1kg tělesné hmotnosti zvířete.

Miligramy nikotinu na váhu jsou pouze odhadové.

Samotná pára je relativně bezpečná, beznikotinový liquid může být také smrtelný pro naše domácí mazlíčky.

Otravy nikotinem vykazují specifické příznaky

Podle Petzine.org

„Bez léčby může otrava nikotinem způsobit svalovou paralýzu a selhání plic. Zvíře může zemřít, protože nemůže dýchat. K tomu dochází jen několik hodin po požití nikotinu. Nejčastější příznaky otravy nikotinem jsou třes, slabost, nedostatek koordinace, deprese, hyperaktivita, letargie (ve vysokých dávkách), rychlé tempo dýchání, nadměrná slinění, rozšířené žíly, zvracení, průjem, možné záchvaty a srdeční záchvaty arytmie. Diagnostika tabákové otravy se obvykle zakládá na identifikaci symptomů, při identifikaci kontextuálních situací, kde by pes mohl být vystaven a / nebo by mohl požít produkty, které obsahují nikotin.“

Můj mazlíček požil liquid

Jestli váš mazlíček požil liquid, je dobré okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, je to důležité!

Zásadně poslouchejte doporučení veterinářů a dbejte na ně s největší přesností!

Nejjednodušší obecný způsobe je se ujistit, že vás mazlíček nemá k liquidům a nikotinu přístup, tímto si zajistíte důležitou část, která vás může zbavit problémů.

 

(Zdroj: https://slickvapes.com/blogs/news/vaping-and-pets– provedeny nutné úpravy pro překlad)

Dominik

Jsem čistě subjektivní recenzent, který se snaží pomoci těm, kteří si nejsou jisti, vybrat těm, co nejsou rozhodnuti. To vše pomocí svých recenzí, kterými bych rád přiblížil dané produkty a řekl svůj názor.

Zobrazit všechny příspěvky

2 komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sociální sítě

euliquid-aroma-baze

Nadines logo průhledné 1

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

Technická podpora