V dnešním malém rozhovoru si popovídáme s Filipem. Tento člověk začal vyrábět modíky, které mě zaujali už po prvním pokusu, s Filipem jsme měli dlouhou cestu, kdy jsme denně spolu komunikovali, řešili, no pořád dávali dohromady finální vzhled mého modíku, což bylo ukrutné, hlavně pro něj.

Ve spodní části se můžete podívat na nejednu fotku modíku #004 a dalších, včetně fotek, které Filip poskytl z výroby a finálních podob jeho krásných modíků.

Jak by ses představil?

Asi normálně jménem. Filip Havel, pocházím z Písku a vyrábím mody značky FH mods, což asi bude předmětem našeho rozhovoru.
Moje hlavní pracovní náplň je koordinování pozemních přeprav na spedici. Jsem šťastně ženatý a mám čtyřletou dcerku.

 

Jak ses dostal k vapingu?

Někde jsem viděl, jak někdo dělá mraky a chtěl jsem to zkusit. Shlédnul jsem pár desítek videí, vybral první setík na továrky a ze dne na den zahodil Camelky.

 

Jak dlouho jsi kouřil?

17 – 18 let.

 

Proč jsi začal vyrábět módy?

Protože Asmodus má obecně hodně špatnou povrchovou úpravu. Možná to zní zvláštně, ale koupil jsem si vysněnou Kodamu a povrchovka byla tak špatná, že jsem začal hledat a zjišťovat, jak nejlíp mod vyleštit a zvýraznit barvy. Tam jsem zjistil, že to chci dělat, že mě to prostě bude bavit.

 

Proč stabilizované dřevo?

Líbí se mi barvičky a obdivuju, jak je vůbec možný něco takovýho udělat. I když je pravda, že postupem času pozornost směřuju spíš ke kresbě dřeva, než k barvám jako takovým.

Druhý důvod samozřejmě je, že se se stabwoodem skvěle pracuje, hodně vydrží a prakticky nepracuje.

 

Jak vypadaly tvé začátky s výrobou?

Asi docela vtipně, hodně jsem tápal, protože jsem nikdy nic podobnýho nedělal. A ono to šlo a moc mě to bavilo, hlavní motor byly reakce lidí na skupinách a taky lidi jako ty nebo Igor.

 

Co bylo pro tebe nejtěžší?

Naučit se pájet a přečkat zimu. 😀

 

Proč sis vybral čip YiHi a ne DNA, jako skoro každej? Máš něco další v plánu? Vím, že teď si testoval jeden s dicodes chipem.

Právě proto, že to nechci dělat jako ostatní. DNA mě nebaví, YiHi mě nadchlo v SL class, takže to byla jasná volba. Dicodes je perfektně udělanej, líbí se mi velká variabilita, postupně pravděpodobně YiHi bude nahrazovat a možná, že ho vytlačí úplně.

Co tě na dicodes chipu tak vzalo?

Kvalita zpracování, power management. Pochopil jsem, proč mu milovníci luxusního vapingu často dávají předost. Je prostě lepší a taky se mi líbí, že to není Čína jako YiHi a DNA.

 

Naplňuje tě to, co děláš?

Totálně. Hlavně pozitivní reakce fanoušků, ale i konstruktivní kritika je důležitá a jsem za ní rád.

 

Jakou vatu a spirálky preferuješ?

Cloud Kicker a teď jsem si hodně oblíbil Holy Fiber, je to celulóza. Spirálky obecně Ni80, většinou fused claptony nebo alieny a hodně používám superfine od VandyVape.

 

Jaké máš rád atíky?

Mám 2x Hussar Torpedo a Taifun GT4. Obecně vyhledávám utažený DLko, MTL mi absolutně nic neříká, párkrát jsem ho zkusil a prostě mi to nesedí. Možná časem.

 

Máš někdy v plánu zase udělat squonk modík?

Určitě, chystám se na to v nejbližší době.

 

Který modík do teď považuješ za nejnáročnější?

Rozhodně ten tvůj.

 

A proč zrovna můj?
Protože sis vymýšlel blbosti. 😀
Ne, sranda, jen jsem hned u první zakázky zjistil, že vlastně na zákazku nechci a nebudu dělat, že potřebuju vymýšlet tvary sám, aby mě to bavilo.
Kam se chceš posouvat, kde se vidíš za 10 let?
Co nejdál to půjde. Přál bych si, aby moje práce jednou dělala radost po celým světě.
Zatím tvé modíky jsou pouze v oběhu CZ a SK?
Zatím jo, ale mám zájemce z Itálie, Francie, Německa a Jižní Korei.
Jaké máš rád liquidy či příchutě?
Obecně buchtovky, hlavně citrónový, jablečný a jahodový.
Co tě na vapingu baví?
Chuť, luxus a unikátnost.
Co tě na vapingu štve?
Klonování a to, když se někdo někoho ptá, jestli mu je 18.
Kdo ti pomáhal v začátcích, kdo tě nakopl?
To hodně souvisí s jednou z předchozích otázek, ale klidně ještě jednou řeknu, žes mi opravdu pomohl ty, Igor a spoustu pozitivních reakcí na FB. A samozřejmě taky moje ženuška a kamarádi…většina je doslova zděšená, že jsem manuálně zručnej. 😀
Podporuje tě v tom žena? Co na to vlastně řekla v začátcích a jak se k tomu staví teď?
Podporuje od samýho začátku, fandí tomu, nikdy jsem od ní neslyšel něco jako: „Vykašli se na to.“ nebo „Co tě na tom baví?“. Prostě žena jak má být.
Co bys lidem rád vzkázal?
Dělejte si radost, stojí to za to. A díky za podporu, opravdu si toho neskutečně vážím.
Filipe, mnohokrát děkuji za tvůj čas, doufám, že se brzy potkáme. Už se nemohu dočkat, až můj miláček dostane po delší době přeleštění, jsem moc rád, že se o modíky z tvých rukou tak krásně staráš a dbáš na jejich péči i po prodeji, tohle je ten zákaznický servis, který opravdu sám mám rád a také vyhledávám.

This slideshow requires JavaScript.

Dominik

Jsem čistě subjektivní recenzent, který se snaží pomoci těm, kteří si nejsou jisti, vybrat těm, co nejsou rozhodnuti. To vše pomocí svých recenzí, kterými bych rád přiblížil dané produkty a řekl svůj názor.

Zobrazit všechny příspěvky

Sociální sítě

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

Technická podpora

Kontakt

Máte zájem o spolupráci?
Neváhejte mě kontaktovat.

dominik.martini@icloud.com