Poslední dobou média šíří články, které upřímně nedávají smysl, nemají hlavu a patu a informace jsou přitažené za vlasy a nepodložené.
První článek, kterého se dotkneme, bude od EuroZprávy.cz.

Článek, který zde budu citovat je ze stránek EuroZprávy.cz, podobný, jen upravený, lze najít na stránkách Blesk.cz.

Tímto apeluji na oba tyto servery, aby se probudily a informace šířily logické a ne dezinformativní, které podporují tabákovou loby.

“Maddie Nelsonoová kouří od svých 15 let elektronické cigarety. Ty jí navzdory všeobecnému přesvědčení, že jsou zdravější než klasické cigarety, dostaly velmi brzy do nemocnice, kde málem zemřela. Nyní se rozhodla svůj příběh vypovědět světu.”

První pochybení, které vidím už zde z logiky věci je to, že jí měli rodiče zabránit v užívání cigaret i e-cigaret, tohle není vina e-cigarety, že začla s užíváním nikotinu již v ranném věku.

“Dnes osmnáctiletá dívka začala kouřit elektronické cigarety před třemi lety ve falešné představě, že jsou bezpečné. Poměrně dlouho na sobě nepozorovala žádné účinky, do doby, než se jí udělalo jednoho dne špatně.”

Všeobecně tvrdím, že e-cigarety jsou méně škodlivé řešení dané závisloti či zlozvyku.

 

“”Dívce bylo nevolno a objevila se u ní vysoká horečka, musela proto být hospitalizována v nemocnici. “Měla jsem tak vysokou teplotu, že mi vypínal mozek,” přiznala na sociální síti.

“Myslela jsem si, že v nemocnici strávím nanejvýš den, ale nakonec jich bylo o dost více,” dodala. Dívka byla do nemocnice přijata 27. července a čtyři dny na to bojovala o život. Musela být umístěna na jednotku intenzivní péče.

Maddie téměř nebyla schopna sama dýchat. Snímky hrudníku ukázaly rozsáhlé poškození plic a zřejmě i díky velké dávce štěstí se dívce povedlo se uzdravit a probrat z kómatu. “

Zde pořád nevidím žádnou konkrétní nemoc, závadu, problém, který by byl možný možný spojit s e-cigaretou, zároveň nikde není řečeno, co to vlastně způsobilo.
Nikde nevidím veřejné snímky rentgenu a nikde, opakuji se, nikde nevidím žádné spojení.

 

“Nyní se rozhodla podělit se se svým zážitkem s veřejností a apeluje na to, aby si lidé uvědomili, že elektronické cigarety nejsou bezpečné. “V těch cigaretách je něco nenormálního. Není to bezpečné, a téměř mě to stálo život,” napsala dívka.”

Věta, kde dívka říká, že je tam něco nenormálního… na to mám jen jednu reakci: “Jestli sis tam něco nenormální dávala sama, je třeba si uvědomit, že jsi prostě udělala pěknou blbost a nesvádět to na směr, kterým vítr nevane”.

 

Dodala, že se původně domnívala, že se jí nic špatného nestane, ale ono se stalo. S tím souhlasí i její sestra, která tvrdí, že dnešní generace mladých lidí slouží jako pokusní králíci, už za pár let ale budeme moci pozorovat, jaké účinky takzvané vapování skutečně má.”

No, zde bych se jen ozval s tím, že vaping jede už řadu let, osobně jsem u vapingu přes 3 roky aktivně a znám lidi, kteří vapují sedm let a více a “nečekaným zázrakem” se jim vůbec nic nestalo.

 

Prosím přiznejme si, že v Americe, a nejen tam, se děje spousta bizarních věcí, to ovšem není důvod k tomu, aby naše média šířila informace, které jsou neúplné, nesmyslné a nepodložené.

 

 

Sociální sítě

Kontakt

Máš zájem o spolupráci?

Napadá tě jak něco vylepšit?

Neváhej mne kontaktovat.

dominik.martini@icloud.com